۷۶ سازه آبخیزداری شهرستان جم به بهره‌برداری می‌رسد

۷۶ سازه آبخیزداری شهرستان جم به بهره‌برداری می‌رسد

سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان جم گفت: ۷۶ سازه آبخیزداری شهرستان جم به بهره‌برداری می‌رسد.

سه‌شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶
پایگاه خبری تحلیلی ریز پاد

۷۶ سازه آبخیزداری شهرستان جم به بهره‌برداری می‌رسد

تاریخ و ساعت انتشار: سه‌شنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۶ | 23:540 نظركد خبر :

به گزارش ریز پاد به نقل از خبرنگار مهر، زبیر سلیمانی صبح دوشنبه در حاشیه بازدید از پروژه‌های ابخیزداری جم با اشاره به پروژه اجرای تعداد ۷۶ سازه سنگی ملاتی از سال گذشته تا کنون در شهرستان جم گفت: انتظار می‌رود به‌زودی شاهد افتتاح تمامی این سازه‌ها باشیم.

وی افزود: در حال حاضر از این تعداد سازه در حال اجرا ،تعداد ۶۴ سازه آن کاملا تکمیل و آماده بهره برداری است و سازه‌های دیگر نیز در مرحله پی‌کنی یا احداث دیوار و حوضچه هستند.

سلیمانی خاطرنشان کرد: سازه‌های اجرا شده و یا در حال اجرا در شهرستان جم ارتفاع ۲ تا ۵ متری دارند و در سراسر شهرستان بر اساس طرح مطالعاتی که انجام شده اجرا شده است.

وی ادامه داد: همه سازه‌های در حال اجرای شهرستان مربوط به سال ۱۳۹۵ است و منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان جم در سال قبل از آن نیز ۷۳ سازه سنگی ملاتی با همین مشخصات احداث و آماده بهره برداری کرده است.

سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان جم تصریح کرد: انشالله در صورت بارندگی مناسب در سال جاری انتظار می رود تنها درسازه های اجرا شده جدید؛ به صورت میانگین حجمی معادل ۶۰۰ هزار متر مکعب آب ذخیره شود.

وی با اشاره به تاثیر اقدامات آبخیزداری و احداث سازه های سنگی ملاتی در شهرستان جم بر کنترل رواناب ونهایتا کاهش سیلاب، اظهارداشت: بدون شک این اقدام مهم ذخیره آب های زیرزمینی منطقه را نیز بسیار تقویت خواهد کرد.دیدگاه خود را بیان کنید