تملک اراضی عامل اصلی کندی پروژه بزرگراه جم به ریز است

تملک اراضی عامل اصلی کندی پروژه بزرگراه جم به ریز است

پروژه جم - ریز در چهار فاز جم تا قائدی، قائدی تا کوری حیاتی، کوری حیاتی تا پالایشگاه و پالایشگاه تا ریز اجرایی می شود.

سه‌شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶
پایگاه خبری تحلیلی ریز پاد

تملک اراضی عامل اصلی کندی پروژه بزرگراه جم به ریز است

تاریخ و ساعت انتشار: یک‌شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۵ | 13:002 نظركد خبر :

به گزارش  ریز پاد : فتح‌الله نوروزی ظهر دوشنبه در نشست بررسی روند پیشرفت پروژه جم به ریز اظهار داشت: گام‌های بسیار مهمی در راستای توسعه شهرستان جم برداشته شده است و باید مشارکت همگانی در توسعه شهرستان صورت گیرد.

وی از پروژه بزرگ‌راه جم - ریز به عنوان یکی از طرح‌های مهم این شهرستان نام برد و خاطرنشان کرد: مشکل تملک اراضی عامل اصلی کندی پروژه بزرگراه جم به ریز است.

فرماندار شهرستان جم خواستار تلاش ویژه صنایع نفت و گاز برای توسعه شهرستان شد و افزود: عملکرد فجر جم به عنوان کارفرما و پیمانکار بومی پروژه تا کنون قابل تحسین است و به جد نیازمند کمک شوراها و معتمدین در تسریع پروژه هستیم.

وی با بیان اینکه فرزندان ما نیاز به راهی امن دارند، بیان کرد: شرکت فجر جم نهایت همراهی را دارد و امیدواریم مردم روستاهای همجوار نیز با احساس مسئولیت خوبی که دارند مسئولان را همراهی کنند.

نوروزی افزود: فرصت‌های کلان توسعه و عمران شهرستان همیشگی نیست و باید این فرصت‌ها را هم مردم و هم مسئولان قدر بدانند.

اجرای پروژه جم - ریز در ۴ فاز

معاون مهندسی شرکت پالایش گاز فجر جم نیز گفت: پروژه جم - ریز در چهار فاز جم تا قائدی، قائدی تا کوری حیاتی، کوری حیاتی تا پالایشگاه و پالایشگاه تا ریز اجرایی می شود.

حسین شمشیری اضافه کرد: با چهاربانده شدن مسیر و با وجود افزایش چشمگیر هزینه‌ها از لحاظ فنی و اعتباری با نگاه مثبت مدیرعامل فجر، موافقت شده اما نیاز به کمک مسئولان و شوراها داریم.

وی بیان کرد: با چهاربانده شدن مسیر، تقاطع ها نیاز به دوربرگردان و همراهی شوراها برای تامین زمین داریم. فاز دوم مسیر تا کوری حیاتی طراحی شده اما منتظر نهایی شدن فاز اول هستیم.

معاون مهندسی شرکت پالایش گاز فجر جم گفت: در چند نقطه از فاز اول مسیر، با مشکل تملک مواجه هستیم و امیدواریم برای سرعت بخشیدن به پروژه، مشکلات این نقاط حل شود./مهر


زبانسرای ایران زمین ریز در تاریخ ۱۳۹۵/۱۲/۰۳ گفته:

امیدواریم هرچه سریع تر این موضوعات حل شود. البته آقای نوروزی فرماندار دلسوزی هستند ولی بحث تملک اراضی صرفا با ابزار ریش سفیدی کردن حل نمی شود. باید با ابزار اعطای امتیاز به روستاها و از طریق شوراها حل شود. هر روز که بگذرد جان هایی در این راه تهدید می شود و شاید نفر بعد ...

همایون در تاریخ ۱۳۹۵/۱۲/۰۳ گفته:

سال ۱۴۲۰ به ریز میرسه


دیدگاه خود را بیان کنید