آخرین وضعیت استان بعد از بارندگی سیل آسا

آخرین وضعیت استان بعد از بارندگی سیل آسا

مدیرکل مدیریت بحران استان بوشهر با تشریح آخرین وضعیت سیل در این استان گفت: شدت بارندگی باعث قطعی سیستم مخابرات در شهرستانهای جم و عسلویه شد که امکان ارتباط مخابراتی در شهرستان عسلویه هم اینک برقرار است اما تماس تلفنی در شهرستان جم همچنان میسر نیست

سه‌شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶
پایگاه خبری تحلیلی ریز پاد

آخرین وضعیت استان بعد از بارندگی سیل آسا

تاریخ و ساعت انتشار: دوشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۵ | 08:390 نظركد خبر :

مدیرکل مدیریت بحران استان بوشهر با تشریح آخرین وضعیت سیل در این استان گفت: شدت بارندگی باعث قطعی سیستم مخابرات در شهرستانهای جم و عسلویه شد که امکان ارتباط مخابراتی در شهرستان عسلویه هم اینک برقرار است اما تماس تلفنی در شهرستان جم همچنان میسر نیست.

به گزارش ریز پاد به نقل از «خلیج فارس»؛  قاسم قائدی روز شنبه درگفت وگو با ایرنا افزود: به جز دو شهرستان گناوه و دیلم هشت شهرستان دیگر این استان درگیر سیلاب شدند.

وی اظهار کرد: افزون بر بارندگی های سیل آسا به دلیل ورود حوزه آبریز بالا دست از استان فارس حجم عظیمی از بارش ها در قالب طغیان رودخانه وارد استان بوشهر شد.

وی بیان کرد:این امر باعث خسارت جدی به تاسیسات زیربنایی در مناطق شهری و روستایی و بخش کشاورزی استان بوشهر شده است.

مدیرکل مدیریت بحران استان بوشهر گفت: به دلیل سیلابی بودن بارندگی از هشت محور ارتباطی اصلی و فرعی همچنان تردد در پنج محور امکان پذیر نیست.

قائدی گفت: باتوجه به اینکه گاز 13 روستای در محاصره سیل استان بوشهر قطع شده بود با تلاش های کارکنان شرکت گاز استان این مشکل برطرف شده است.

وی تصریح کرد: تاکنون چهار سوت پروازی بالگرد امداد و نجات برای انتقال افراد محاصره در سیل استان بوشهر انجام شده است و این مهم کماکان ادامه دارد.

مدیرکل مدیریت بحران استان بوشهر گفت: به دلیل قطع راههای ارتباطی و فروکش نکردن آب در برخی از معابر و محورهای ارتباطی مدرسه ها در برخی از بخشها و شهرستانهای استان بوشهر روز جاری تعطیل است.

قائدی با بیان اینکه یک نفر بر اثر سیلاب هفته گذشته دراستان بوشهر جان خود را از دست داد افزود:کارگروه های تخصصی برای برآورد خسارت به تاسیسات زیربنایی و مسکونی شهرها و روستاها و بخش کشاورزی این استان آغاز شده است.

وی تصریح کرد:حضور موثر همه اعضای ستاد مدیریت بحران به خصوص عوامل راهداری مانع از بروز خسارتهای بیشتر و اختلال در زندگی روزمره مردم استان بوشهر شد.

مدیرکل مدیریت بحران استان بوشهر همچنین گفت: براساس داده های آماری ایستگاههای باران سنجی بیشترین میزان بارندگی این استان مربوط به شهرستان جم با 447میلی متر است.

شهرستانهای عسلویه و دیر نیز به ترتیب با 285 و 279 میلی متر رتبه های بعدی بیشترین بارندگی استان بوشهر را به خود اختصاص دادند.

با ورود سامانه بارشی به کشور ،بارندگی در استان بوشهر نیز از روز یکشنبه هفته گذشته آغاز شد طوریکه همه مقاطع تحصیلی مدارس و مراکز آموزش عالی روز دوشنبه در این استان تعطیل شد.
براثر شدت بارندگی ، سیلاب و طغیان رودخانه ها در استان بوشهر تردد در بسیاری از محورهای ارتباطی اصلی و فرعی ممنوع شد .

هرچند همه 10شهرستان استان بوشهر درهفته گذشته شاهد بارش باران بودند اما شهرستان های جنوبی این استان شامل عسلویه، جم،دیر و کنگان بیشترین بارش ها را به خود اختصاص دادند.

حوزه آبریز استان های فارس و کهگیلویه و بویر احمد به استان بوشهر ختم می شود که این امر باعث شد تا بارندگی خوب هفته گذشته در فارس باعث طغیان رودخانه های مند ، دالکی و حله شود.دیدگاه خود را بیان کنید