جلسه فوق العاده ستاد بحران در بخش ریز تشکیل شد

جلسه فوق العاده ستاد بحران در بخش ریز تشکیل شد

به دنبال اخطارهای اداره کل هواشناسی در خصوص ورود سامانه بارشی در استان بوشهر،فرماندار جم عصر امروز نشت فوق العاده ای را با ستاد بحران بخش ریز در محل بخشداری برگزار کرد.

سه‌شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶
پایگاه خبری تحلیلی ریز پاد

جلسه فوق العاده ستاد بحران در بخش ریز تشکیل شد

تاریخ و ساعت انتشار: چهار‌شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۵ | 08:521 نظركد خبر :

به دنبال اخطارهای اداره کل هواشناسی در خصوص ورود سامانه بارشی در استان بوشهر،فرماندار جم عصر امروز نشت فوق العاده ای  را با ستاد بحران بخش ریز در محل بخشداری برگزار کرد.

در این نشست که بخشدار ریز ،شهرداران ریز و انارستان ،دهیاران و شوراههای اسلامی شهر و روستا و روسای ادارات بخش حضور داشتند،فرماندار شهرستان جم بر انجام اقدامات پیشگیرانه برای کاهش خطرات سیل و آمادگی هر چه بیشتر تمامی نیروهای مذکور تاکید کردند.

وی با بیان اینکه این سامانه در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه بیشترین بارندگی را خواهد داشت افزود: برای آمادگی بیشتر باید دستگاه‌های پیشگیر حداکثر تلاش خود را انجام دهند .

نماینده شرکت پالایش گاز فجر جم، نماینده شرکت زاگرس جنوبی(منطقه عملیاتی نار و کنگان)،یارد غدیر و نمایندگان جمعیت هلال احمرشهرهای ریز و انارستان نیز با حضور در این نشست ، آمادگی خود را برای استفاده از همه امکانات جهت  ارائه خدمات و کاهش حوادث تاکید اعلام نمودند.

فرماندار شهرستانم جم پس از پایان نشست ، با اعضای ستاد بحران از نقاط حادثه خیز در برابر سیل بازدید و پیش بینی لازم را برای مقابله با خطرات سیل انجام دادند.

ریز پاد : با توجه به موقعیت جغرافیایی شهرستان جم و منتهی شدن تمامی رودخانه های فصلی شهرستان به سمت رودخانه ریز، احتمال طغیان سیل در اطراف رودخانه بسیار زیاد خواهد بود ،و از شهروندان عزیز خواهشندیم آمادگی لازم را جهت مقابله با خسارات احتمالی داشته باشند تا انشالله شاهد بارشی خوب بدون خسارات مالی و جانی باشیم.


زبانسرای ایران زمین ریز در تاریخ ۱۳۹۵/۱۱/۲۴ گفته:

ممنون ریزپاد عزیز. شما را بهعنوان آخرین سگر رسانه ای ریز می ستاییم و امید که همین حداقل فعالیت ها را از بخش دریغ ندارید. به مناسبت این خبر دعای زیبای امیر مومنان برای نزول باران رو تقدیم می کنیم که بسیار خواندنی است: (( خطبه صد و پانزده نهج البلاغه:خداوندا! كوههاى ما از بى آبى از هم شكافته و زمين ما به صورت غبار درآمده است، چهار پايان ما در عطشند و در خوابگاه خويش متحيرند، همچون زنان بچه مرده‏ ناله سر داده‏ اند و از زيادى رفت و آمد به سوى چراگاه ها و آبگاه ها و نيافتن آب و علف خسته شده‏ اند. بار خدايا! به ناله گوسفندان و آتش و آه سوزناك شتران رحم فرما! بار خدايا! به سرگردانى آنها در راهها و ناله‏ هاشان در خوابگاه ها ترحم فرما! الها! هنگامى بيرون آمده‏ ايم كه خشكسالى پى در پى به ما هجوم آورده و ابرهاى به‏ ظاهر پرباران از ما پشت كرده‏ اند تو مايه اميد هر بيچاره و حل كننده‏ مشكلات هر طلب كننده،در اين هنگام كه ياس و نوميدى بر مردم چيره شده و ابرها از باريدن بازداشته شد و حيوانات بيابانى رو به هلاكت گذارنده‏ اند، تو را مى‏ خوانيم‏ و تقاضا داريم كه ما را به اعمالمان مؤاخذه نكنى! و ما را به گناهانمان مگيرى، رحمتت‏ را به وسيله ابرهاى پرباران و بهاران پُرگياه و گياهان سرسبز و پرطراوت، بر ما گسترده‏ دار!، باران دانه درشت‏ خود را آنچنان بر ما ببار كه زمينهاى مرده زنده شوند و آنچه از دست رفته است‏ بازگردد. پروردگارا! بارانى زنده كننده، سيراب سازنده، كامل، همگانى، پاكيزه، پر بركت‏، گوارا،روياننده، از ناحيه خودت بر ما نازل فرما! باراني كه گياهان پربركت و شاخه‏ هاى‏ پرثمر به بار آورد و برگهايش سرسبز و خرم باشد چنان كه بندگان ضعيف را به توان رساند و سرزمينهاى مرده را زنده گرداند. خداوندا! آبى ده كه تپه‏ ها و كوههاى بلند ما را پر گياه سازد و در دامنه‏ ها و دشتها جارى گردد، سرزمين ما را بركت‏ بخشد، ميوه‏ ها با آن به ما روى آورند، حيوانات ما با آن‏ زندگى كنند و سرزمينهاى دورتر از ما نيز با آن بهره‏ مند گردند و روستاهاى ما از آن‏ مدد گيرد. (همه اينها را) از بركات واسع و عطاهاى فراوان خويش بر سرزمينهاى فقير و حيوانات‏ وحشى عنايت فرما، خداوندا! بارانى دانه درشت و پى در پى براى سيرابى گياهان ما فروفرست، آن چنان كه قطراتش يكديگر را برانند و دانه‏ هايش به شدت بر هم كوبيده شوند، نه‏ رعد و برقى بى باران و ابرى بى‏ ثمر و نه ابرهاى كوچك و پراكنده و نه دانه‏ هائى ريز همراه‏ بادهاى سرد، بلكه بارانى مرحمت كن كه قحطى زدگان به نعمت فراوان رسند و به بركت‏ آن خشكسالى زدگان زنده گردند، زيرا توئى كه بعد از نوميدى مردم باران را فرو مى‏ فرستى و رحمتت را بر آنها همه جا گسترش مى‏ دهى و تو سرپرستى هستى كه همه كارهايت‏ ستوده است‏». (اقتباس از سوره شورى آيه ))


دیدگاه خود را بیان کنید