۱۰ میلیارد تومان برای محرومیت‌زدایی در استان بوشهر تخصیص یافت

۱۰ میلیارد تومان برای محرومیت‌زدایی در استان بوشهر تخصیص یافت

سه‌شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶
پایگاه خبری تحلیلی ریز پاد

۱۰ میلیارد تومان برای محرومیت‌زدایی در استان بوشهر تخصیص یافت

تاریخ و ساعت انتشار: سه‌شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۵ | 12:300 نظركد خبر :

مسئول بسیج سازندگی سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر گفت: با مشارکت قرارگاه محرومیت‌زدایی سپاه ۱۰ میلیارد تومان برای اجرای طرح‌های محرومیت‌زدایی در استان بوشهر تخصیص یافت.

به گزارش ریز پاد به نقل از خبرگزاری تسنیم از بوشهر، سرهنگ ذوالفقار عباسی‌فر صبح امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه خدمات به محرومان  با عشق و ایمان همراه است، اظهار داشت: خدمات‌رسانی به محرومان و نیازمندان از ماموریت‌های بسیج سازندگی است که  در این راستا طرح‌ها و برنامه‌های مهمی تدوین و اجرا شده است.

وی با بیان اینکه اعزام تیم‌های پزشکی به مناطق محروم استان بوشهر از برنامه‌های مهم بسیج جامعه پزشکی است، تصریح کرد: سالانه حداقل 300 تیم پزشکی در قالب بیمارستان صحرایی، ویزیت در مراکز بهداشتی و اردوهای جهادی به روستاها و مناطق محروم اعزام و خدمات لازم به نیازمندان ارائه می‌کنند.

مسئول بسیج سازندگی سپاه استان بوشهر از اعزام 20 هزار نفر به مناطق محروم و روستایی استان بوشهر خبرداد و گفت: برای ارائه خدمات تخصصی در بخش‌های فرهنگی، آموزشی، کشاورزی، اقتصادی، محرومیت‌زدایی، عمرانی و خدمات‌رسانی 20 هزار نفر امسال به روستاها و دیگر مناطق محروم استان بوشهر اعزام شده‌اند.

عباسی‌فر با اشاره به خدمات محرومیت‌زدایی در استان بوشهر خاطرنشان کرد: در سال‌های 93 و 94 بیش از یک‌هزار و  45 طرح محرومیت‌زدایی در نقاط مختلف استان بوشهر اجرایی شد که بیش از 90 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی با بیان اینکه این طرح‌ها در نقاط مختلف استان بوشهر اجرایی شد، گفت: بخش عمده‌‌ای از این طرح‌ها افتتاح شده و بخشی هم در آستانه بهره‌برداری قرار دارد.

مسئول بسیج سازندگی سپاه استان بوشهر اعتبار اجرای طرح‌های یاد شده را 85 میلیارد ریال دانست و گفت: امسال ساخت مسکن روستایی ویژه مددجویان در دستور کار قرار گرفت و 1121 واحد مسکونی در روستاها ساخته شد.

عباسی‌فر با بیان اینکه این واحدهای مسکونی روند اجرایی مطلوبی دارد، افزود: بخش عمده‌‌ای از این خانه‌ها امسال افتتاح و به محرومان روستایی استان واگذار می‌شود.

وی با اشاره به اجرای طرح محرومیت‌زدایی در سه دهستان محروم استان بوشهر  گفت: دهستان‌های بوالخیر، کبگان و دهرود مشمول اجرای طرح‌های محرومیت‌زدایی در بخش‌های مختلف شدند که خدمات ارزنده‌ای به این دهستان‌ها به عنوان دهستان الگو عرضه می‌شود.

مسئول بسیج سازندگی سپاه استان بوشهر از اجرای طرح محرومیت‌‌زدایی و اختصاص اعتبار  برای اجرای این طر‌ح‌ها خبرداد و گفت: با مشارکت قرارگاه محرومیت‌زدایی سپاه 10 میلیارد تومان برای اجرای طرح‌های محرومیت‌زدایی در استان بوشهر تخصیص یافت.

عباسی‌فر با اشاره به اجرای طرح‌های تولیدی در قالب اقتصادی مقاومتی بیان کرد: در این راستا بسیج سازندگی ضمن تدوین و اجرایی کردن طرح‌های محرومیت‌زدایی، اقدامات لازم برای اجرای طرح‌های اقتصاد مقاومتی انجام داده است.

وی با اشاره به اینکه  تا 300 میلیون ریال تسهیلات کم بهره در اختیار مجریان طرح‌های اقتصاد مقاومتی در شهرها و روستاهای استان قرار می‌گیرد، گفت: طرح‌های اقتصاد مقاومتی که تولیدی است براساس ظرفیت‌های مناطق مختلف شهری و روستایی طرح تولیدی تدوین و اجرایی می‌شود.

مسئول بسیج سازندگی سپاه استان بوشهر بیان کرد: امسال 135 میلیارد ریال تسهیلات کم‌بهره برای اجرای طرح‌های تولیدی به استان بوشهر ابلاغ شده است.

 دیدگاه خود را بیان کنید