ازبکارگیری جوانان بومی درشرکت ها تابررسی حوادث ریز و نخل تقی

ازبکارگیری جوانان بومی درشرکت ها تابررسی حوادث ریز و نخل تقی

امام جمعه جم در خطبه‌های نماز سیاسی عبادی جمعه این شهر با اشاره به فرمایشات صریح و قاطع مقام معظم رهبری اظهار کرد

سه‌شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶
پایگاه خبری تحلیلی ریز پاد

ازبکارگیری جوانان بومی درشرکت ها تابررسی حوادث ریز و نخل تقی

تاریخ و ساعت انتشار: چهار‌شنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۵ | 22:220 نظركد خبر :

امام جمعه جم در خطبه‌های نماز سیاسی عبادی جمعه این شهر با اشاره به فرمایشات صریح و قاطع مقام معظم رهبری اظهار کرد: انقلاب اسلامی با گذشتن از طوفان‌های سهمگین دشمنان و به برکت خون شهدا به بار نشسته است و اکنون همه مسؤولان و افراد باید بدانند بر چه اساسی باید عمل کنند.

 

به گزارش ریز پاد به نقل از آوای جم،حجت الاسلام محمد گنجی عمل به دستورات صریح قانونی کشور، برقراری عدالت اجتماعی،‌ ولایتمداری، توجه به خواسته‌های مردم و حفظ اخلاص در کارها را مورد تأکید قرار داد و گفت:‌ مسؤولان نباید فراموش کنند فلسفه انقلاب اسلامی خدمت به مردم است و مردم سرمایه‌های انقلاب هستند.

مسئولین مربوطه با سوء استفاده کنندگان از بیت المال و دریافت کنندگان حقوق های نجومی برخورد جدی کنند.

محمد گنجی فرمایشات مقام معظم رهبری در برخورد با سوءاستفاده‌کنندگان از بیت‌المال و دریافت‌کنندگان حقوق‌های نامتعارف نجومی را مورد تأکید قرار داد و بیان داشت:‌ دریافت حقوق‌های غیرقانونی حرام است و باید دستگاه‌های متولی و مسؤولان مربوطه به شدت با آن برخورد کنند.

خطیب نماز جمعه جم برخورد با این افراد را الزامی دانست و تأکید رهبر معظم انقلاب را در این زمینه مورد اشاره قرار داد و گفت:‌ فرمایشات معظم‌له برخورد هرچه سریع‌تر با متخلفان را الزامی می‌کند.

وی با بیان اینکه مملکت ما بر اساس آموزه‌های اسلامی و ارزش‌های انقلابی بنا نهاده شده و نباید زحمات مسؤولان و ارزش‌های انقلاب واسطه سوءاستفاده عده معدودی موجب لطمه به اعتماد عمومی شود، گفت: نعمت انقلاب اسلامی یک نعمت الهی است که به واسطه آن شاهد برقراری امنیت هستیم که باید برای حفظ آن تلاش کنیم.

تقدیر گنجی از مردم جم جهت حضور پر رنگ در نماز عید فطر

گنجی در دیگر سخنان خود در خطبه های نماز جمعه این هفته جم ضمن تقدیر از حضور باشکوه و با صلابت مردم شهرستان جم در نماز عید سعید فطر اظهار داشت: مردم ولایت‌مدار، خداجوی و همیشه در صحنه جم یکبار دیگر ولایت‌مداری  خود را به اثبات رساندند.

لزوم بکار گیری جوانان بومی در شرکت های منطقه

خطیب نماز جمعه جم در بخشی دیگر از سخنان خود در خطبه های این هفته  خواستار جذب و بکارگیری جوانان تحصیل کرده و بیکار جنوب استان بوشهر در شرکت‌های نفتی و گازی منطقه شد و خاطر نشان کرد: از مسئولان می‌خواهیم که با توجه به وجود پالایشگاه و شرکت های عظیم نفت و گاز در جنوب استان بوشهر موضوع استفاده از پیمانکاران و نیروهای بومی را مورد توجه ویژه قرار دهند.

امام جمعه جم در ادامه سخنان خود با هشدار دادن به مسئولان محلی در خصوص اشتغال جوانان تاکید کرد: متاسفانه بی کاری جوانان در این منطقه آنها را به سمت فساد می برد و در مورد اشتغال جوانان بومی جنوب استان بوشهر اقداماتی جدی صورت گیرد.

حجت الاسلام گنجی با توجه به نا آرامی های اخیر در شهرستان عسلویه اظهار داشت: 90 درصد چنین اتفاقاتی که رخ می دهد به دلیل بیکاری جوانان بومی است  و بارها گفته ام این زیبنده نظام نیست جوانان در جم و عسلویه که پایتخت انرژی کشور است بیکار باشند.

وی افزود: هر وقت انتقاد می کنیم بعضی از مسئولین می گویند چرا انتقاد می کنید و ادامه داد: انتقاد از بی عدالتی بکار گیری نیروهای بومی در منطقه وجود دارد و عده ای منتظر یک جرقه هستند تا رخ دهد.

گنجی اضافه کرد: در مورد اشتغال جوانان بومی به مسئولان هشدار می دهم و مسئولان باید به اشتغال جوانان بومی در شرکت های عظیم منطقه توجه ویژه ای کنند و خاطر نشان کرد: به خدا قسم جوانان ما دوستدار انقلاب هستند و همه باید تلاش کنند تا حق جوانان این منطقه ضایع نشود.

در خواست از شورای تامین استان بوشهر/ مردم منتظر شناسایی قاتلین ریز هستند.

خطیب نماز جمعه جم در دیگر سخنان خود در خطبه های نماز جمعه به قتل هفته اخیر شهر ریز شهرستان جم اشاره کرد و بیان داشت: عدم اجرای حکم خدا و قصاص مجرمین یکی از عواملی است که سبب شد حاج حسین یوسفی کشته شود.

حجت الاسلام محمد گنجی با اشاره به اینکه ده سال قبل در بخش ریز خون بی گناهی با فامیلی بهرامی روی زمین ریخته شد و اگر قاتل قصاص می شد افزود: امروز ما شاهد قتل شهادت گونه حاج حسین یوسفی نبودیم و متاسفانه از سوی مسئولین دستگاه قضایی کوتاهی شده است و کسانی که کوتاهی کرده اند در پیشگاه خداوند استغفار کنند.

محمد گنجی با درخواست از شورای تامین استان بوشهر اظهار داشت: تمامی مسئولین مربوطه وظیفه دارند هرچه سریعتر قاتل هفته اخیر در ریز را دستگیر کنند و به مردم معرفی نمایند و ما و مردم بی صبرانه منتظر معرفی قاتل یا قاتلین شهر ریز می باشیم.

بررسی نا آرامی نخل تقی عسلویه / عید فطر سیاه در عسلویه به خاطر یک اشتباه؟

خطیب نماز جمعه جم در ادامه سخنان خود به نا آرامی در شهر نخل تقی شهرستان عسلویه نیز اشاره کرد و گفت: اگر چندین سال قبل وقتی در یک درجه دار در شهرستان دیلم یک انسان بی گناه را به اتهام قاچاق به قتل رساند برخورد جدی می شد در روز عید فطر شاهد چنین اتفاقاتی در یکی از حساس ترین نقاط کشور در شهرستان عسلویه نبودیم.

امام جمعه جم با انتقاد از مسئولین قضایی افزود: اگر در آن سالها با درجه دار شهرستان دیلم برخورد جدی شده بود ، این اتفاقات و نا آرام شدن منطقه حساس نخل تقی را شاهد نبودیم.

گنجی گفت: حالا آن جوان یک کارتون قاچاق هم داشته باشد و به فرض مجرم نیز باشد دلیل نمی شود درجه دار نیروی انتظامی وی را بکشد مگر یک کاروان قاچاق بوده است؟

وی در پایان سخنان خود اضافه کرد: متاسفانه با این کار اشتباه یکی از ماموران نیروی انتظامی ، شهرستان عسلویه به عنوان پایتخت انرژی کشور و یکی از نقاط حساس کشور نا آرام بود و فضایی کاملا امنیتی به خود دید و در ادامه گفت: در روز عید فطر  که روز شادی مسلمانان می باشد اما متاسفانه در نخل تقی این چنین نبود و می توانست تبعات جبران نا پذیری را به همراه داشته باشد.دیدگاه خود را بیان کنید