طـارمی، المـاس سرخ

طـارمی، المـاس سرخ

سه‌شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶
پایگاه خبری تحلیلی ریز پاد

طـارمی، المـاس سرخ

تاریخ و ساعت انتشار: جمعه ۱۵ آبان ۱۳۹۴ | 21:040 نظركد خبر :

ریز پاد: با این حساب قیمت طارمی در طول یک سال گذشته 16 برابر شده تا این بازیکن جوان بیشترین سیر صعودی در فوتبال ایران را به خود اختصاص دهد.

به گزارش ریز پاد به نقل از خلیج فارس: پرسپولیس لیگ سیزدهم را در‌حالی به پایان برد که در طول فصل خلا یک مهاجم شش‌دانگ در ترکیب این تیم به وضوح دیده می‌شد. با اتمام فصل و باز شدن پنجره نقل و ‌انتقالات، خیلی‌ها انتظار داشتند علی دایی با جذب یک مهاجم سرشناس و گلزن این نقطه ضعف بزرگ را بر‌طرف کند. در همان ابتدا نام‌هایی همچون رضا قوچان‌نژاد،کریم انصاری‌فرد و حتی اسماعیل شریفات مطرح شدند اما در‌نهایت هیچ‌کدام از این بازیکنان قرمز‌پوش نشدند و در میان ناباوری علی دایی یک مهاجم 150‌میلیون تومانی را به عنوان گزینه اولش در خط حمله پرسپولیس معرفی کرد.

به گزارش «خلیج فارس»؛ مهدی طارمی در شرایطی پرسپولیسی شد که هیچ‌کس این بازیکن جوان را نمی‌شناخت. با این‌حال علی دایی شاید با یک‌دهم قیمت انصاری‌فرد ترتیب جذب طارمی را داد.

در آن زمان هیچ‌کس نمی‌توانست تصور کند که یک مهاجم ناشناس ‌21‌ساله بتواند به مهاجم اول سرخ‌پوشان تبدیل شود. قرارداد مهدی طارمی با پرسپولیس برای هر فصل رقم عجیب 150‌میلیون تومان بود و این بازیکن جوان با درخشش در تمرینات توانست به ترکیب اصلی پرسپولیس راه یابد. درخشش خیره‌کننده طارمی در پرسپولیس باعث شد تا مسئولان این تیم در لیگ چهاردهم قرارداد این بازیکن را به‌300 میلیون تومان افزایش دهند.

سیر صعودی طارمی در لیگ ایران از چشم کارشناسان سایت ترانسفرمارکت هم پنهان نمانده‌ و حالا این سایت معتبر از ستاره سرخ‌پوشان به عنوان مرد اول بازار نقل و انتقالات در فوتبال ایران نام برده.

به نوشته ورزش 3، سایت ترانسفرمارکت در گزارشی به این نکته اشاره کرده که طارمی در طول یک سال اخیر بیشترین سیر صعودی در ارزش نقل و انتقالات فوتبال ایران را داشته و توانسته‌ نام خود را بر سر زبان‌ها بیندازد. سایت ترانسفر‌قیمت طارمی را در بین سال‌های‌2010 تا 2013 حدود‌50 هزار یورو(حدود‌170 میلیون تومان) تخمین زده و این رقم در سال‌ 2014 با توجه به حضور طارمی در پرسپولیس به‌100‌هزار دلار(حدود‌370 میلیون تومان) افزایش یافته.

حالا و با توجه به درخشش خیره‌کننده طارمی در یک سال گذشته سایت تراسفرمارکت برای مهاجم خوش‌آتیه سرخ‌پوشان قیمتی معادل‌800 هزار یورو(حدود 3 میلیارد تومان) را در نظر گرفته است.

با این حساب قیمت طارمی در طول یک سال گذشته 16 برابر شده تا این بازیکن جوان بیشترین سیر صعودی در فوتبال ایران را به خود اختصاص دهد. در حال حاضر طارمی پیشنهادات زیادی از چند لیگ اروپایی و البته لیگ‌های حاشیه خلیج‌فارس دارد.

تابستان گذشته باشگاه لخویای قطر مبلغ‌700 هزار دلار به عنوان پیشنهاد مالی به طارمی ارائه کرد و از طرف دیگر هم مسئولان باشگاه القادسیه کویت که مدت‌هاست به دنبال جذب این بازیکن هستند، رقم یک میلیون و 200 هزار دلار را به طارمی پیشنهاد کردند و مسلما تداوم درخشش طارمی و حضور او در اروپا می‌تواند سیر صعودی این مهاجم در بازار نقل و انتقالات را به دنبال داشته باشد.

 دیدگاه خود را بیان کنید