لایحه منطقه آزاد بوشهر تا پایان سال به مجلس می رود

لایحه منطقه آزاد بوشهر تا پایان سال به مجلس می رود

یک‌شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶
پایگاه خبری تحلیلی ریز پاد

لایحه منطقه آزاد بوشهر تا پایان سال به مجلس می رود

تاریخ و ساعت انتشار: شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۳ | 18:380 نظركد خبر :

دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی از تهیه لایحه ایجاد منطقه آزاد بوشهر خبر داد و گفت : بوشهر پیش از مناطق آزاد قشم و چابهار برای تاسیس منطقه آزاد مطرح بوده ، اما عقب افتاده است.

به گزارش ریز پاد به نقل از «خلیج فارس»؛ اکبر ترکان اعلام کرد: لایحه تاسیس منطقه آزاد بوشهر در دست تهیه است و امیدواریم تا پایان سال تقدیم مجلس شورای اسلامی شود.

وی در مصاحبه با رادیو اقتصاد افزود: در همه جای دنیا مناطق ساحلی دریاها و محیط های آبی کانون سکونت جمعیت است اما در ایران این رویکرد دیده نمی شود که باید به این سمت حرکت کنیم.

ترکان گفت‌: سواحل بوشهر برای حدود 500 هزار نفر جمعیت باید فرصت اقتصادی ایجاد کند که البته جمعیت آن هم اکنون کمتر است.

وی افزود : باید شهرهای پرجمعیت را در حاشیه سواحل ایجاد کنیم و اقتصاد دریامحور توسعه یابد که برای تحقق آن باید همه زیرساخت ها و زیربناها فراهم شود.

ترکان افزود: ظرفیت منطقه آزاد بوشهر تا 20 میلیون تن عملیات کالایی در سال قابل پیش بینی است و باید راه اهن شیراز به این منطقه وصل شود تا رونق ترانزیت داخلی و بین المللی آن افزایش یابد.

وی گفت : اتصال راه آهن اصفهان - شیراز می تواند این منطقه را از بن بست خارج کند و از همه کارآفرینان و فعالان اقتصادی و همچنین سرمایه گذاران داخلی و خارجی دعوت می کنیم با همکاری های خود در این منطقه به رشد و توسعه اقتصاد ملی هم کمک کنند.



دیدگاه خود را بیان کنید