وزارت نفت پنج پروژه بزرگ در استان بوشهر اجرا می‌کند

وزارت نفت پنج پروژه بزرگ در استان بوشهر اجرا می‌کند

یک‌شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶
پایگاه خبری تحلیلی ریز پاد

وزارت نفت پنج پروژه بزرگ در استان بوشهر اجرا می‌کند

تاریخ و ساعت انتشار: شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۳ | 18:360 نظركد خبر :

به گزارش ریز پاد به نقل از خبرنگار مهر، مصطفی سالاری صبح شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: تلاش‌های بسیار زیادی به منظور توسعه استان بوشهر در ابعاد مختلف صورت گرفته است و در همین راستا تلاش کردیم تا نیازهای توسعه استان را در سفر رئیس جمهور به استان بوشهر مطرح کنیم و مصوبات خوبی در این زمینه حاصل شد.

وی با اشاره به تصویب شش‌هزار و ۱۹۰ میلیارد ریال اعتبار برای اجرای طرح‌های مصوب سفر دولت به استان بوشهر، خاطرنشان ساخت: یک‌هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال برای اجرای فاضلاب شهرهای ساحلی استان بوشهر به تصویب رسید.

اجرای خروجی جدید شهر بوشهر

استاندار بوشهر همچنین از اجرای خروجی جدید شهر بوشهر به اعتبار یک‌هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال خبر داد و اضافه کرد: همچنین در این سفر یک‌هزار میلیارد ریال نیز به منظور اجرای بزرگراه برازجان - گناوه - ديلم مصوب شد.

وی ادامه داد: به منظور اجرای بزرگراه عسلويه- بزباز- بندو مبلغ ۶۳۰ میلیارد ریال مصوب شد و ۶۰۰ میلیارد ریال نیز به منظور اجرای بزرگراه دالکی – کنارتخته تخصیص یافت.

سالاری در ادامه از تخصیص ۱۶۵ میلیارد ریال برای توسعه دانشگاه خلیج فارس بوشهر خبر داد و اذعان داشت: ۱۲۵ میلیارد ریال نیز برای پارک علم و فناوری خلیج­ فارس استان بوشهر مصوب شد.

تکمیل بزرگراه دیر – بوشهر

وی از تکمیل ورزشگاه ۱۵ هزار نفری بوشهر با اعتبار ۱۲۰ میلیارد ریال خبر داد و افزود: ۱۰۰ میلیارد ریال برای دانشکده کشاورزی برازجان و ۱۰۰ میلیارد ریال نیز برای مجتمع فرهنگی هنری عسلویه مصوب شد.

استاندار بوشهر در ادامه از اجرای پنج پروژه توسط وزارت نفت در استان بوشهر خبر داد و بیان داشت: برای اجرای این پروژه‌ها پنج‌هزار و ۱۵۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه خواهد شد.

وی با بیان اینکه دو پروژه جدید و سه پروژه تکمیلی توسط وزارت نفت اجرا می‌شود، اضافه کرد: این پروژه‌های شامل تکمیل بزرگراه دیر – بوشهر، جاده گوره در قالب طرح اهرم – دیلم، آبخیزداری جم، اجرای کمربندی کنگان و اجرای طرح آبرسانی به شهرستان جم است.

 دیدگاه خود را بیان کنید