چند پیکسل کتاب

چند پیکسل کتاب

سه‌شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶
پایگاه خبری تحلیلی ریز پاد

چند پیکسل کتاب

تاریخ و ساعت انتشار: شنبه ۸ شهریور ۱۳۹۳ | 18:460 نظركد خبر :

طرح های بالا برگرفته از وبلاگ چند پیکسل کتاب است که ایده بسیار جالبی می باشد و مخاطبان ریزپاد ضمن آشنایی با این وبلاگ می توانند با آن همکاری کرده و از مطالب دیگران بهره ببرند. مدیر وبلاگ کارش را با این سخن صمیمانه شروع کرد:

سلام. طاعات قبول
یکی از بهترین کارهایی که می تواند اشتیاق مخاطب را نسبت به خواندن کتابی بالا ببرد، این است که ما بخش زیبایی از کتاب را در حضور او بخوانیم یا نشانش دهیم. این بخش های زیبا که آن ها را اغلب علامت گذاری (bookmark) هم می کنیم، گاهی به عنوان بریده یک کتاب، تایپ می شود و در فضای مجازی رد و بدل می گردد. بعضی ها که حوصله و ذوق بیشتری دارند، آن نوشته را در کادر ساده و شکیلی قرار می دهند که جذابیت بیشتری پیدا کند. یک روش دیگر که خیلی کمتر اتفاق می افتد یا صرفا در اسناد تاریخی دیده می شود، این است که از همان صفحه کتاب عکس گرفته شود که کار را زنده تر نشان می دهد.
خیلی وقت ها که کتاب می خوانم، از بخش هایی عبور می کنم که دوست دارم دیگران را هم از آن باخبر کنم. چون یکی دو تا هم نیست، تایپ کردنش حوصله سر بر است. پیش خودم گفتم با موبایل عکس می گیرم و پاراگراف مربوطه را برش میزنم و تصویرش را به اشتراک می گذارم. به همین راحتی. شاید زیبایی طراحی را نداشه باشد ولی به خاطر بکر بودن، تنوع جذابی به حساب میاد.  بعد به نظرم رسید یک جایی باشد که به صورت گروهی این کار را بکنیم و یک پاتوق کتاب مجازی بوجود بیاوریم و تقسیم وظایف کنیم و به مرور آرشیو درست کنیم... طوری که مثلا بعد از دو سال از کتاب فلان 10 نقطه عطف زیبا جمع شده باشد... از کتاب دیگر همین طور....

 

 دیدگاه خود را بیان کنید